Podaruj nam 1%

HomeKorlino znowu górą!

Korlino znowu górą!

W dniu 11 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w IX Rejonowym Konkursie Przyrodniczym "Zwierzyna naszych pól i lasów" organizowanym przez Wojskowe Koło Łowieckie "Bałtyk" w Ustce oraz Szkołę Podstawową w Charnowie. W konkursie rywalizowało 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły z terenu gminy Ustka oraz zespół z Korlina przygotowany przez Lidię Safader- Nędzusiak. Tradycyjnie zajęliśmy czołowe miejsca, a w tym roku sukces jest szczególnie duży, ponieważ nasi uczniowie: Szymon Banasiak, Szymon Kołodziejczyk oraz Patryk Łodej zajęli I miejsce drużynowo, a Szymon Banasiak I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że wszyscy ww chłopcy to uczniowie klasy IV, którzy zdystansowali starszych od siebie rywali z klas V oraz VI.

Szymon Banasiak za zdobycie I miejsca otrzymał piękny rower górski, a cała drużyna wywalczyła dla szkoły zestaw plansz i gier edukacyjnych dotyczących życia zwierząt ekosystemów leśnych i polnych.

Na uwagę zasługuje również fakt, że konkurs jest szczególnie trudny, a zakres materiału który obejmuje to m.in.: ekologia, ochrona środowiska, biologia zwierząt leśnych i polnych, gospodarka leśna i łowiecka oraz arcytrudna gwara myśliwska. Na dowód przytaczamy kilka przykładów konkursowych pytań:

1. Co oznaczają w gwarze myśliwskiej określenia - kielnia, chyb, fąfle?
2. Ile ton dwutlenku węgla pochłania rocznie hektar lasu?
3. Ile lat mają drzewa w rezerwacie "Buczyna nad Słupią"?

Niełatwe, prawda?

Oprócz rozwiązania pytań testowych uczestnicy konkursu mieli również za zadanie rozpoznawać przedstawione na ilustracjach zwierzęta i urządzenia myśliwskie. Wielu spośród zgromadzonych na konkursie gości, a wśród nich leśników i myśliwych zgodnie stwierdziło, że nie poradziliby sobie z wieloma zadaniami i wyrażali uznanie dla wiedzy uczestników.

A nasi zwycięzcy już planują miejsca, jakie zajmują w konkursie w przyszłym roku!

Cytat dnia

Jaki uczeń, taki obywatel.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates