HomeWizyta Biskupa w Korlinie

Wizyta Biskupa w Korlinie

W dniu 27 września 2010 roku Zespół Szkół Społecznych w Korlinie odwiedził Biskup Pomocniczy Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej Paweł Cieślik, któremu towarzyszył ksiądz probszcz Andrzej Bagiński. To niezwykłe wydarzenie w historii ZSS w Korlinie, gdyż szkoła ta po raz pierwszy gościła biskupa w swoich progach.

Goście zostali przywitani przez Panią dyrektor Aleksandrę Kurek. W powitaniu uczestniczyli starsi uczniowie szkoły od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum, a Sandra Wilgos zaprezentowała specjalnie dla Biskupa wiersz Jana Brzechwy "Opowiedział dzięcioł sowie".

Następnie Biskup wyraził słowa uznania dla osób, które podjęły inicjatywę utworzenia szkoły społecznej i podkreślił jak ważne jest dla miejscowości utrzymanie tej szkoły jako ośrodka kształcenia i lokalnego ośrodka kultury. Wraz z uczniami odmówił modlitwę za zmarłych w wyniku wypadku polskiego autokaru w Niemczech.

Biskup udzielił porad oraz wskazówek dotyczących poszanowania religijnych wartości i prawd, a następnie udał się do najmłodszych dzieci i uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i przedszkola przywitały Biskupa piosenką "Gdy Pan Jezus był malutki" . Biskup znalazł czas, aby porozmawiać z dziećmi, odpowiedzieć na dociekliwe pytania maluchów czym Biskup się zajmuje i dlaczego chodzi tak ładnie ubrany. Na pożegnanie wraz z Biskupem maluchy zaśpiewały "Barkę" i poprosiły o wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Po wizycie u najmłodszych dzieci Biskup udał się na spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia oraz Grona Pedagogicznego. Przy wspólnej herbacie rozmawialiśmy o trudzie założenia szkoły oraz o planach na przyszłość. Biskup swoimi słowami dodał wsparcia i otuchy, które jest potrzebne w trudnych chwilach funkcjonowania szkoły, życząc jednocześnie powodzenia w realizacji kolejnych działań.