HomeWycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

W dniu 2 maja uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie uczestniczyli w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego. W programie wycieczki zaplanowano wejście na wieżę widokową- Rowokół, zwiedzanie Skansenu w Klukach, gdzie odbywało się Czarne Wesele i spacer po ruchomych wydmach.

Podczas wyjazdu uczestnicy podziwiali środowisko naturalne typowe dla Słowińskiego Parku Narodowego.

Z Rowokołu oglądalismy piękną panoramę Parku i okolic- jeziora Gardno, Łebsko, ruchowe wydmy, Skansen w Klukach oraz okoliczne miejscowości.

Finałem całodniowej wycieczki był spacer po ruchomych wydmach. Młodsi uczestnicy pełni zapału i werwy dzielnie pokonali wzniesienia ruchomych wydm podziwiając największą "piaskownicę" w swoim życiu.

Piękna pogoda i wspaniała wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.

Organizacja wycieczki była możliwa dzięki realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki, wpisującego się w Gminny Program Profilaktyki, w ramach którego Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie, pokryła koszty transportu i częściowo koszt biletów wstępu.

Dziękujemy za okazane wsparcie.

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie

Free business joomla templates