HomeWycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Korzystając z zaproszenia nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, uczniowie kl. VI oraz I gimnazjum naszej szkoły mogli w dn. 09 -11 maja odwiedzić stolicę.

Po męczącej, bo całonocnej, podróży autokarem już pierwszego dnia wycieczki znaleźliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Kilkugodzinna wędrówka po wypełnionych różnymi cudami techniki halach stanowiła wspaniałą naukową przygodę i dostarczyła świetnej zabawy. Po krótkim odpoczynku na świeżym powietrzu podczas spaceru po bajkowych ogrodach znajdujących się na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Sposób prezentacji eksponatów, liczne prezentacje multimedialne i atmosfera tego miejsca sprawiły na wszystkich ogromne wrażenie i stanowiły niezapomniane, żywe lekcje historii i patriotyzmu.

Kolejny dzień przebiegał pod hasłem: Poznajemy zabytki Warszawy. Po spacerze warszawską Starówką zwiedziliśmy więc przede wszystkim Zamek Królewski oraz Łazienki. Podczas spaceru reprezentacyjnym Krakowskim Przedmieściem mieliśmy okazję obejrzeć wiele zabytkowych budynków mieszczących ważne urzędy państwowe, znane dotychczas większości z nas tylko z telewizji. Wzruszającym przeżyciem była wizyta Przed Grobem Nieznanego Żołnierza i Pomnikiem Małego Powstańca. Popołudnie i wieczór to podziwianie panoramy Warszawy z tarasu Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego- niestety tylko zza pilnie strzeżonego ogrodzenia.

Trzeci dzień wycieczki to niezwykła lekcja historii w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce w Wilanowie. Zwiedzając wnętrza słuchaliśmy opowieści pani przewodnik, rozwiązywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy przydzielone przez nią zadania. Takie aktywne zwiedzanie jest naprawdę ciekawe i pozwala zapamiętać wiele historycznych faktów i ciekawostek. Jeszcze spacer po pałacowych ogrodach, obiad i niestety powrót.

To krótkie sprawozdanie nie obejmuje na pewno wszystkich zwiedzanych przez nas miejsc i przede wszystkim nie oddaje wspaniałej atmosfery trochę już takiego wakacyjnego luzu, który nas wszystkich ogarnął i sprawił, że tak bardzo nie chciało nam się wracać do szkoły. Całe szczęście wakacje niedługo a następna wycieczka już w planach.

Free business joomla templates