HomeORTOGRAFICZNE ZMAGANIA

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA

W dniu 18 kwietnia odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych z gminy Postomino. Coroczne zmagania z ortografią przeprowa-dza już tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Staniewicach.

Uczniowie klasy III mogli zdobyć tytuł "Małego Mistrza Ortografii", natomiast uczniowie klas IV-VI "Mistrza Ortografii". Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Mirosława Mrowińska i Dagmara Herman.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowiło dyktando, drugą zaś - zabawa ortograficzna.

W konkursie "Mały Mistrz Ortografii" pierwsze miejsce zajęła Patrycja Korochoda ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu. Z naszej szkoły, niestety bez większych sukcesów, wzięli udział: Julia Walentynowicz, Damian Kamiński oraz Patryk Kośka.

W konkursie "Mistrz Ortografii" tytuł mistrza wywalczyła Natalia Młynarz również ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu. Z naszej szkoły w tej rywalizacji brał udział Szymon Kołodziejczyk, któremu zabrakło tylko pół punktu do miejsca na podium.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i słownikami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo na wszystkich uczestników "Małego Mistrza Ortografii" czekały pamiątkowe słowniki z okazji jubileuszu dziesięciolecia konkursu.

W dniu 17 maja nasze trzecioklasistki: Wiktoria Czernikowska i Julia Walentynowicz wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie. W konkursie udział wzięło 30 trzecioklasistów, którzy sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne pisząc dyktando o tematyce wiosennej. Każdy z uczestników otrzymał upomi-nek, słodki poczęstunek oraz dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy zaś zo-stali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami. Pierwsze miejsce zajęło aż troje uczniów: Patrycja Tomczyk z SP 3 Darłowo, Michał Czesnowski oraz Bartosz Rakowski z SP 3 Sławno. Kolejne miejsce zajęła Anna Jastrzębska z SP we Wrześnicy. Natomiast III miejsce przypadło Julianowi Szczepanowskiemu z SP 3 Darłowo.

Naszym dziewczynkom tym razem szczęście nie dopisało, ale z pewno-ścią będą dużo ćwiczyły do kolejnych zmagań z ortografią.

Free business joomla templates