HomeMisiowy bal w przedszkolu

Misiowy bal w przedszkolu

23 listopada odbył się w przedszkolu w Korlinie Bal Misia.

Tradycja tego święta ma swoje korzenie w zabawnej historii, która wydarzyła się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent się temu sprzeciwił tym samym ratując życie małego zwierzaka. Clifford Berryman, świadek tego zdarzenia uwiecznił całe zajście na rysunku, który trafił do krajowej prasy. Morris Michton właściciel zabawek po przeczytaniu artykułu wykonał kilka pluszowych misiów. Zabawki sprzedawały się znakomicie. Prezydent zgodził się nadać pierwszemu misiowi imię Teddy od swego imienia.

Teddy ma swoje święto 25 listopada wtedy bowiem, jest obchodzony światowy Dzień Pluszowego Misia.

W przedszkolu z tej okazji dzieci przyniosły ze sobą misie. Przedszkolaki razem z zerówiakami świętowały ten dzień. Przestrzeń przedszkola wypełniła się kolorowymi misiami różnej wielkości. Dzieci dumnie spacerowały ze swoimi Przytulankami, a każdy miś został przedstawiony: jak się nazywa i w jaki sposób znalazł się w posiadaniu maluszka. Dzieci po zapoznaniu się z misiami innych dzieci wspólnie wysłuchały opowiadania z jakim wiąże się historia ich ulubieńca, a następnie wysłuchały bajki. Po atmosferze pełnej tańców i wierszy o misiach dzieci udały się na spacer. Po południu pełnym wrażeń misie zajmowały zaszczytne miejsce w stołówce, gdzie ich młodzi przyjaciele zajadali obiad. Przytulanki towarzyszyły dzieciom cały dzień w przedszkolu, a potem powróciły razem z nimi do domu.

Free business joomla templates