HomeZbudujemy wieżę wysoką do nieba

Zbudujemy wieżę wysoką do nieba

Przedszkolaki ostatnio poznały podstawowe figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt. Dla utrwalenia poznanych kształtów maluchy przyniosły pudełka kartonowe o różnych kształtach. Pudełka kartonowe zostały pomalowane na różne kolory.

Malowanie dzieciakom przyniosło wiele frajdy i zabawy, choć oprócz kolorowych kartonów również bluzeczki i czy spodenki zyskały nowe wzory. Kiedy już pudełeczka wyschły dzieci przystąpiły do budowania wieży. Powstały dwie budowle z kolorowych elementów.

Niełatwym zadaniem było połączenie i sklejenie elementów, ale to zadanie choć trudne zakończyło się sukcesem. Zabawa ta miała służyć do definiowania figur geometrycznych w przestrzeni – brył. Choć temat brzmi skomplikowanie to przedszkolaki przez zabawę zostały wprowadzone w świat figur przestrzennych.

Free business joomla templates