HomeJasełka szkolne

Jasełka szkolne

W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka, w których udział wzięli uczniowie z klas I-III przygotowani przez swoje wychowawczynie. Przedstawienie bożonarodzeniowe historię narodzenia Jezusa zgodną z religią katolicką. Dzieci pięknie deklamowały swoje role wcielając się w graną postać całym sobą łącznie z przygotowaniem pięknych i wyszukanych strojów.

W apelu wzięły udział również najmłodsze dzieci, z przedszkola i Oddziału Przedszkolnego, śpiewając kolędę „Przybieżeli do Betlejem". Uczniowie klasy IV zagrali na fletach i zaśpiewali „Anioł pasterzom mówił". Swój występ wokalny zaprezentowały również dziewczynki z zespołu oraz uczennice klas I-III gimnazjum, które śpiewały kolędy i także grały na fletach.

W tym szczególnym dniu chętni mogli również zobaczyć staropolski stół przygotowany na podstawie powieści Władysława Reymonta pt. „Chłopi" przez uczennice z klas gimnazjalnych oraz panie: Barbarę Ansel, Martę Maksymiuk i Edytę Stachowską. W czasie wystawy dziewczyny prezentowały się w strojach chłopskich i opowiadały o kulturze i życiu społeczności zamieszkującej wieś Lipce. Podczas prezentacji stołu wigilijnego można było również spróbować tradycyjnych ówczesnych potraw wigilijnych, przygotowanych zgodnie z dawnymi obyczajami.

Po uroczystym apelu głos zabrała pani Dyrektor Aleksandra Kurek.

Po świątecznych życzeniach wszyscy udali się do klas na spotkanie wigilijne przy opłatku ze swoimi wychowawcami.