HomeHarcerski Dzień Babci i Dziadka

Harcerski Dzień Babci i Dziadka

W dniu 18 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie odbył się Harcerski Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez 34 Gromadę Zuchową „Piraci".

W uroczystości uczestniczyli dziadkowie oraz babcie uczniów naszej szkoły, ale zuchy i harcerze pamiętali również o seniorach z regionu,  których wnuczęta uczęszczają do innych szkół lub są jeszcze maluszkami.

Na zaproszenie „Piratów" przybyli również: Komendant ZHP Sławno – Ryszard Sobczak, Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała, Przewodnicząca Rady Gminy – Jadwiga Krakowska, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo "RAZEM" w Korlinie – Tadeusz Paweł Sadowski oraz Wiceprezes – Maria Lech-Szajner, wicedyrektor ZSS w Korlinie – Grażyna Kozar, a także atrakcja spotkania – Zespół „Pieńkowianie".

Harcerski Dzień Babci i Dziadka rozpoczęła Drużynowa 34 GZ „Piraci" – Dorota Skrzeczkowska, która przywitała gości i tradycyjnie poprosiła przybyłych o zapalenie światełka. Po świeczkowisku Komendant ZHP Sławno przedstawił gawędę o motywie przewodnim 2013 roku – Roku Rodziny. Następnie „Pieńkowianie" zaprezentowali dwa utwory, po których zuchy i harcerze wystąpili ze swoim przedstawieniem dla Seniorów. Zanim wszyscy udali się na poczęstunek, zespół „Pieńkowianie" ponownie zabawiał nas swoim repertuarem. Druhny rozpoczęły tańce, podczas których nie obyło się bez wężyków i kółeczek. Na gości czekała również niespodzianka – tort upieczony przez „Piratów", który zachwycił nie tylko smakiem, ale również efektownym „wejściem" – zapalonymi racami.

Free business joomla templates