HomeVIII festyn Powitanie Lata

VIII festyn Powitanie Lata

Piękna, słoneczna pogoda powitała uczestników VIII Festynu Powitanie Lata na boisku wiejskim w Korlinie. W programie festynu tradycyjnie znalazły się rozgrywki piłki nożnej, w których w tym roku uczestniczyły dwie drużyny z UKS Sława Sławno oraz UKS Jantar Korlino. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem swoich trenerów i sędziego Pana Józefa Jóźwickiego rozegrali kilka meczy. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek Puchar zwycięzcy zdobył UKS JANAR Korlino wygrywając w meczu finałowym.

Po rozgrywkach sportowych i otwarciu Festynu rozpoczęły się konkurencje festynowe, każdy z przybyłych gości mógł poczęstować się kiełbaską z grilla, szaszłykiem, pysznym ciastem czy wspaniałym bigosem. Oprócz wyśmienitych posiłków organizatorzy festynu oferowali również możliwość udziału w konkurencjach sprawnościowo- sportowych, turniejach wiedzy, grach zręcznościowych. Każdy miał możliwość zdobycia atrakcyjnej nagrody oraz przeżycia wspaniałej zabawy.

Na rozgrzewkę dla gości rozpoczął się Turniej Strzelecki oraz rzut kaloszem w sołtysa- dwie standardowe tradycyjne konkurencje festynowe. Nowością w tym roku był turniej wiedzy o Zespole Szkół Społecznych w  Korlinie. Znawcą  szkoły i życia szkolnego została Pani Małgorzata Cyranowska. Tegoroczna konkurencję niespodziankę przygotowały Panie Edyta Stachowska i Alina Budny, które zaprosiły rodzinne ekipy do siatkowej z wykorzystaniem ręczników kąpielowych. Zabawa była przednia. Oczywiście ogromnym aplauzem publiczności cieszyła się konkurencja zwana slalomem na taczkach. Turniej drwali spryciarzy cieszył się również popularnością. Dzięki pracy drwali zyskaliśmy 5 wspaniałych ławek na przyszły festyn. Przejażdżki na koniu, wycieczki nad jezioro, przejażdżka prawdziwym Hammerem, konkurencje sportowe dla dzieci, to wszystko dodawało atrakcyjności festynowi.

Jak co roku na festynie można było sprawdzić swoje szczęście na naszej loterii fantowej. W tym roku dzięki sponsorom wśród licznych fantów były prawdziwe perełki- bony na lody w Jarosławcu, przejażdżki konne, rejsy łódką, wejściówki na basen i wiele wiele innych atrakcji, które zachęcały do udziału w loterii. Osoby, które w tym roku wsparły działalność szkoły poprzez kupno cegiełek  uczestniczyły w losowaniu premii cegiełkowych. Podczas tegorocznego festynu rozlosowaliśmy aż 14 premiowanych cegiełek, a szczęśliwcy dzięki naszym sponsorom jeszcze przez długi czas będą wspominać festyn w Korlinie.

VIII Festyn Powitanie Lata był szczególnie udany, dzięki współpracy, wspaniałej organizacji i chęci współdziałania na rzecz szkoły. Już w sierpniu będziemy mogli zakupić nowe meble- stoliki i krzesełka do jednej z klas Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Goszczenie mieszkańców okolicznych miejscowości, rodziców i rodziny naszych uczniów, turystów i osoby zaprzyjaźnione było prawdziwym wyzwaniem dla organizatorów, ale dzięki wspólnej pracy każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i ciekawie spędzić sobotnie popołudnie.  Do zobaczenia na następnym festynie, już za rok w Korlinie.

Free business joomla templates