HomeUroczysty apel

Uroczysty apel

1 2 Custom11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niebytu państwowego odzyskała niepodległość. W Zespole Szkół Społecznych w Korlinie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w apelu z tej okazji. Wiersze i pieśni patriotycznie były reprezentowane przez uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas tej uroczystości każdy mógł się zastanowić czym dla niego jest patriotyzm i ojczyzna.

Tak często zapominamy o bohaterstwie tamtych pokoleń, które walczyły o to, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce.

(...)Kto tę ciszę raz usłyszał, wiele mówi mu ta cisza. Tam zapisane są przodków marzenia, wszystkie tęsknoty bóle i cierpienia.(...). (...) Pokażę ci rany skryte, głębokie na twarzach blizny i z nich cię będę jak z liter uczył imienia ojczyzny( ...).

Warto w naszej codzienności zatrzymać się na chwile i pomyśleć nad poświęceniem naszych przodków, za nich wybrała historia, nie mieli wyboru. My mamy.

(...)Niech nasza Polska wśród narodów stanie. Dzielna i mądra, jednością złączona. Oto Cię prosim z głębi duszy Panie. Ojcowskie wyciągnij ku nam ramiona(...).