HomeZ przyrodą za pan brat

Z przyrodą za pan brat

Dnia 29 kwietnia uczniowie kl. I- III w ramach projektu ,,Z przyrodą za pan brat" współfinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach Programu Banku Dziecięcych Uśmiechów wybrali się na wycieczkę do Zielonej Szkoły ,,Bocianie Gniazdo". Na miejscu serdecznie powitała nas pani leśnik, która z pasją opowiadała nam o lesie i jego mieszkańcach. Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej poznaliśmy nieznane nam dotąd gatunki drzew i roślin. Wielu ciekawych informacji dowiedzieliśmy się o zwyczajach leśnych zwierząt.

Baczne obserwowanie otaczającej nas przyrody pozwoliło nam na odkrycie tropów zwierząt. Naszej leśnej wędrówce wtórował cudowny śpiew ptaków. Po powrocie z lasu czekała na nas uczta, z apetytem zajadaliśmy pyszne, pieczone kiełbaski. Kolejnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie "leśnej chaty", było to ciekawe przeżycie ze względu na zgromadzone tam eksponaty zwierząt leśnych. Dzieci chętnie dotykały skór dzika, jelenia, lisa, borsuka. Pani leśnik zorganizowała konkurs, w którym należało rozpoznać do jakich ptaków należą poszczególne odgłosy, zadanie było niełatwe, ale dzieci świetnie sobie poradziły.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książeczki o pracy leśnika. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, kolejna wyprawa niebawem...

wych. B. Ansel. A. Dąbrowska, M. Korowajczyk