HomeWycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

W dniach 28.05.-30.05.2014r. uczniowie II i III klasy gimnazjum naszej szkoły przebywali na wycieczce w Poznaniu. W pierwszym bardzo deszczowym dniu musieliśmy zrezygnować ze spaceru po mieście, zwiedziliśmy jednak poznańską palmiarnię obfitującą w imponujące kolekcje egzotycznych roślin i zwierząt. Odwiedziliśmy także słynne centrum kulturalno- handlowe „Stary Browar", a wieczorem po trudach całego dnia odpoczęliśmy w kinie.

W kolejnym dniu zwiedziliśmy Starówkę z obowiązkowym oglądaniem poznańskich koziołków na wieży Ratusza i podziwialiśmy piękną architekturę i bogaty wystrój wielu kościołów. Odbyliśmy także przejażdżkę kolejką wąskotorową do zoo i przespacerowaliśmy się po terenach poznańskiej Malty.

Ostatni dzień pobytu na wycieczce upłynął nam na zwiedzaniu muzeum i pałacu w Kórniku i spacerze po pełnym kwitnących azalii i rododendronów kórnickim arboretum. Odbyliśmy także rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Kórnickim i mieliśmy okazję zobaczyć dom, w którym urodziła się nasza noblistka Wisława Szymborska.

Oprócz pogody pierwszego dnia dopisało nam wszystko – bardzo dobre warunki zakwaterowania, dużo atrakcji a przede wszystkim doskonałe humory i już myślimy o wyjeździe w przyszłym roku.