HomeZiemniaczano-sportowe rekreacje

Ziemniaczano-sportowe rekreacje

W dniu 03 października odbył się Harcerski Dzień Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez druhny Dorotę Skrzeczkowską i Annę Dąbrowską dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dzieci pojawiły się punktualnie o godz.16.00 z uśmiechami na twarzy i gotowością do podjęcia wyzwań udziału w konkursach. Pierwszy z nich miał wyłonić najlepszego ziemniaczanego rzeźbiarza, którym została Natalia Szymańska. Kolejny konkurs na najlepszego biegacza z ziemniakiem na łyżce wygrała Patrycja Kamińska. Po trzecim konkursie na najszybsze i najdokładniejsze obieranie ziemniaka, w którym zwyciężyła również Patrycja Kamińska, odbyło się pieczenie kiełbasek. Po posiłku uczniowie wzięli udział w konkursie na rzucanie ziemniakiem do celu, gdzie „najlepsze oko" miała Izabela Bartosiewicz. Natomiast najlepszym skoczkiem z ziemniakiem między kolanami została Ania Żelazko. Ostatnią konkurencją, która odbywała się równocześnie ze spożyciem pieczonych ziemniaków, było ułożenie bajki, rymowanki lub wierszyka o kartoflu, gdzie najlepszą historyjką popisał się Mateusz Żelazko.

Po rozdaniu dyplomów i nagród, pożegnaniu „Bratnim słowem" rozeszliśmy się do domów.