Home

Aktualności

Gminny Konkurs Recytatorskim oraz „Ptaki-ptaszki, ptaszęta Polne”

konkurs 4

W dniu 20.03.2023r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyły się równocześnie dwa konkursy: Gminny Konkurs Recytatorski oraz „Ptaki- ptaszki, ptaszęta Polne". Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kondras kl II, Oliwier Kisielewicz kl. III, Miłosz Stachowski kl. VIII oraz Aleksander Czernikowski kl. VIII.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorskim oraz „Ptaki-ptaszki, ptaszęta Polne”

Pierwszy Dzień Wiosny w kinie

Film-Szczescie-Mikolajka 2

21.03.2023 r. uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Multikina do Słupska na film „Szczęście Mikołajka". Wszyscy z wielkim rozbawieniem oglądali historię przesympatycznego małego chłopca, który razem ze swoimi szkolnymi kolegami doprowadza do szaleństwa prawie wszystkich dorosłych. Film pokazuje kilka zdarzeń z życia Mikołajka, jest zabawnym przedstawieniem powstawania literackiej postaci, ale także przybliża sylwetki twórców Renégo Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, którzy opowiadają o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym, jak pewnego dnia wymyślili tego uroczego łobuziaka.

Film bardzo podobał się zarówno młodszym jak i starszym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Dzień Wagarowicza w kinie to idealny pomysł.

Miłosz laureatem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

20230325 114002

W sobotę 23. marca 2023 w darłowskim kinie „ Bajka „ odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Społeczną Szkołę Podstawową w Korlinie reprezentował uczeń klasy VIII Miłosz Stachowski. Miłosz zaprezentował wiersz i prozę. Jego wystąpienie zostało zauważone przez jurorki, gdyż uzyskał tytuł LAUREATA i będzie reprezentował szkołę, gminę oraz powiat podczas Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Szczecinie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej prezentacji w województwie.

Mam Talent

talent 0

W naszej szkole odbył się Mam Talent. Uczniowie klas I-III przygotowali się do występów mających na celu prezentację swoich ukrytych talentów. Podczas występów zebrana publiczność z entuzjazmem reagowała na popisy swoich kolegów i koleżanek. Każdy z uczestników otrzymał upominek oraz ogromne brawa.

Czytaj więcej: Mam Talent

Światowy Dzień Zespołu Downa

zespol oryginal

Dnia 21 marca uczniowie klas I-III włączyli się w ogólnoświatową akcję na rzecz osób dotkniętych zespołem Downa, którzy każdego dnia borykają się z różnymi ograniczeniami utrudniającymi im prawidłowe funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia. W tym dniu obejrzeli edukacyjny film, a następnie uczestniczyli w pogadance mającej na celu uświadomienie dzieciom istoty problemu. Wyrazem solidarności z rówieśnikami z zespołem Downa były założone skarpetki nie do pary. Dzieci wykazały duże zainteresowanie przekazanymi informacjami oraz zrozumienie trudnej sytuacji niezwykłych osób, dla których akceptacja społeczeństwa jest bardzo ważna.

Powitanie Pani Wiosny

wiosna 1

Jak co roku, dnia 21 marca powitaliśmy wiosnę. Ten dzień, podekscytowani uczniowie klas I-III, rozpoczęli od wysłuchania opowiadania o dawnych zwyczajach żegnania zimy, a witania wiosny. Następnie przystąpili do wykonania marzann. Zgodnie współpracowali w grupach wykazując się dużą kreatywnością oraz dzieląc się własnymi pomysłami. Gotowe marzanny zostały z radością spalone na ognisku przy głośnym okrzyku:

Czytaj więcej: Powitanie Pani Wiosny

XXVI Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2023”

335980462 5842220189238311 8167261472025691128 n

17.03.2023r. zespół Frajda pod opieką Pani Oliwii Góra wziął udział w XXVI Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2023, który odbył się w Słupsku. Było to pierwsze takie wydarzenie dla uczestników zespołu. Konkurs odbył się w Słupskim teatrze RONDO. Zespół otrzymał wyróżnienie. Było to dla nich doskonałe doświadczenie. Zobaczyli jak wygląda prawdziwy festiwal, zebrali mnóstwo doświadczenia, które z pewnością wykorzystają w podczas innych startów w konkursach. Życzymy kolejnych sukcesów zespołowi Frajda.

Czytaj więcej: XXVI Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2023”

Strona 1 z 184

Free business joomla templates