Podaruj nam 1%

Home

Aktualności

Wycieczka do Krakowa

krakow 9W dniach 15- 19 maja uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum ZSS w Korlinie pojechali na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu „Korlino kulturą stoi” dofinansowanego przez Gminę Postomino, żeby uczestniczyć w Nocy Muzeów organizowanej w noc z osiemnastego na dziewiętnastego maja.

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa

Miłosz wystąpi w województwie

milosz 211 maja odbył się 50 jubileuszowy powiatowy konkurs recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". W tym roku Zespół Szkół Społecznych Korlinie oraz Gminną Bibliotekę w Postominie reprezentowała Wiktoria Czernikowska z kl. III gimnazjum oraz Miłosz Stachowski uczeń kl. III szkoły podstawowej. Młodzi sympatycy żywego słowa zaprezentowali po jednym utworze.

Czytaj więcej: Miłosz wystąpi w województwie

XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas III w Sławnie

orto 5W dniu 22 maja uczniowie klasy trzeciej: Fabian Banasik i Miłosz Stachowski wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Klas III w SP nr 3 w Sławnie.

Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i wykazali się dużą znajomością zasad ortograficznych. Rywalizowali niemal z czterdziestoosobową grupą trzecioklasistów z powiatu sławnieńskiego, jednak do miejsc na podium troszkę im zabrakło.

Czytaj więcej: XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas III w Sławnie

Klasowy Konkurs Recytatorski

konkurs-rec 4„Recytacja fragmentów prozy literatury dziecięcej".

W dniu 21 maja uczniowie klasy III mieli możliwość zaprezentowania się w Klasowym Konkursie Recytatorskim, który był „przepustką" do konkursu w Darłowie. Trzecioklasiści mieli za zadanie przygotować fragment prozy z literatury dziecięcej.

Czytaj więcej: Klasowy Konkurs Recytatorski

Dzieci we śnie Alicji

alicja 13Dnia 09 maja 2018 r. młodsze dzieci szkolne z klas 0-III wyjechały do sławieńskiego Domu Kultury na spektakl zatytułowany „Alicja w zaczarowanej krainie" zaprezentowany przez Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Robert Turlej przedstawił dzieciom interesującą adaptację utworu „Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. W bajkowej scenografii, przy zaangażowanej grze aktorów ubranych w ładne kostiumy, w kalejdoskopie barwnych iluminacji świetlnych i dźwiękach melodyjnych piosenek, dzieci przeżywały z Alicją i jej przewodnikiem- królikiem fascynującą podróż w świecie snu. Podróż pełną wrażeń i magicznych przygód, które zadziały się w głębi króliczej nory.

Czytaj więcej: Dzieci we śnie Alicji

Apel 3 Maja

apel 1

Czytaj więcej: Apel 3 Maja

Konkurs Matematyczny dla klas trzecich

szkola 11W dniu 15 maja najlepsi matematycy z klasy trzeciej: Aleksander Czernikowski  i Miłosz Stachowski wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Matematycznym „Potyczki Matematyczne” w Postominie. Chłopcy zmagali się z trudnymi zadaniami rywalizując z trzecioklasistami ze szkół w Staniewicach, Jarosławcu, Postominie i Pieszczu. Jury wyłoniło trójkę najlepszych, wśród których drugie miejsce na podium zajął Olek Czernikowski. Serdecznie gratuluję!

wych. Anna Dąbrowska

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczny dla klas trzecich

Strona 1 z 104

Cytat dnia

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates