Podaruj nam 1%

Home„W świecie baśni CH. Perrault”

„W świecie baśni CH. Perrault”

SL740580Pod tym hasłem odbył się w korlińskiej szkole kolejny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI. Jego główne cele to poznanie twórczości autora baśni znanych dzieciom już od najmłodszych lat, rozbudzanie pasji czytelniczej uczniów oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas musiały wykazać się znajomością utworów ze zbioru „Najpiękniejsze bajki dzieciństwa", odpowiadając na pytania i rozpoznając rekwizyty związane z treścią baśni.

Kolejne konkurencje polegały na odgadywaniu tytułu na podstawie czytanych fragmentów i rozwiązaniu krzyżówki. Wszystkie konkurencje przebiegały w atmosferze wesołej zabawy, a uczestnicy konkursu wykazali się biegłą znajomością treści wybranych baśni. I miejsce ex aequo zajęły drużyny z klasy V oraz VI a II miejsce uczniowie klasy IV. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Lidia Safader-Nędzusiak

SL740580

Cytat dnia

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates