Home„W świecie baśni CH. Perrault”

„W świecie baśni CH. Perrault”

SL740580Pod tym hasłem odbył się w korlińskiej szkole kolejny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI. Jego główne cele to poznanie twórczości autora baśni znanych dzieciom już od najmłodszych lat, rozbudzanie pasji czytelniczej uczniów oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas musiały wykazać się znajomością utworów ze zbioru „Najpiękniejsze bajki dzieciństwa", odpowiadając na pytania i rozpoznając rekwizyty związane z treścią baśni.

Kolejne konkurencje polegały na odgadywaniu tytułu na podstawie czytanych fragmentów i rozwiązaniu krzyżówki. Wszystkie konkurencje przebiegały w atmosferze wesołej zabawy, a uczestnicy konkursu wykazali się biegłą znajomością treści wybranych baśni. I miejsce ex aequo zajęły drużyny z klasy V oraz VI a II miejsce uczniowie klasy IV. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Lidia Safader-Nędzusiak

SL740580

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno