Podaruj nam 1%

HomeNoc Muzeum, czyli Powrót króla Eryka Pomorskiego...

Noc Muzeum, czyli Powrót króla Eryka Pomorskiego...

noc-muzeów 117 maja 2019r. uczniowie z ZSS w Korlinie mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu. Tegoż dnia mieszkańcy Darłowa, przypominając dzieje miasta oraz powrotu króla Eryka I Pomorskiego, zaprosili ich na Noc Muzeum do Zamku Książąt Pomorskich.

Dzieci uczestniczyć mogły w zabawach plebejskich z grupą rekonstrukcyjną Rycerstwa Ziemi Słupskiej, w tym m.in.: przymierzać narty średniowieczne, siłować się na miecze, przeciągać rycerza (liną). Można było podziwiać pokazy walk rycerskich czy rzemiosła średniowiecznego. Chętni mogli także sprawdzić się strzelając z łuku oraz uczestnicząc w nauce tańca dworskiego.

Wielkie emocje wzbudził spektakl Teatru Lalki „Tęcza" ze Słupska „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników" – przedstawienie zrealizowane w konwencji średniowiecznego teatru jarmarcznego, w reż. Lucki Svobodowej, po którym nastąpiło zwiedzanie zamku, w tym nowej wystawy poświęconej Erykowi I, władcy Danii, Szwecji i Norwegii.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie. Była to niewątpliwie wspaniała lekcja historii, która na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Dziękujemy także wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam zrealizować tę niecodzienną podróż do przeszłości.

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

noc-muzeów

Cytat dnia

Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates