HomeTeatr

Teatr

20191120 12321820 listopada dzieci z przedszkola oraz klas „0", I, II obejrzały przedstawienie teatralne transmitowane na żywo poprzez Internet. W spektaklu w reżyserii Marka A. Cyrisa wspaniale zagrali aktorzy z Teatru Animacji w Poznaniu. Scenografia Jakuba Psui i Marka A. Cyrisa nawiązywała do folkloru i motywów ludowych. Całości dopełniała skoczna muzyka w wykonaniu „ Kapeli ze Wsi Warszawa".

„Baśń o trzech konikach" zaczęła się od słów: "Dawno, dawno temu... A może wcale niedawno...?

W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego... A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że sam - właśnie taki, jaki jest - jest ważny i potrzebny i wiele znaczy dla całego lasu..."

To baśń przypominająca o tym, że nieważny jest wygląd zewnętrzny, ale to kim się jest naprawdę.

20191120 123218

Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze.