Podaruj nam 1%

HomeTeatr

Teatr

IMG 2804„Teatr to magia... a życie od teatru różni się tylko tym, że w życiu nie ma prób generalnych, więc życie to też magia..."

21 listopada, w Dzień Życzliwości i Przyjaźni, sześciolatkowie z ZSS w Korlinie oraz uczniowie klas I-III w przyjaznej atmosferze wspólnego przedsięwzięcia wyjechali do Teatru Lalkowego „TĘCZA" w Słupsku. Prawie wszyscy z przejęciem oglądali spektakl właśnie o przyjaźni, wzajemnej sympatii i szacunku , pt. Ignatek szuka przyjaciela. Następnie obejrzeliśmy na wystawie teatru różne rodzaje lalek teatralnych i wyruszyliśmy na spacer po śródmieściu dawnego miasta wojewódzkiego.

Widzieliśmy Zamek Książąt Pomorskich i pomnik księcia Bogusława X, (Jego ślady są też w naszej wsi Łącko) następnie najstarszy obiekt przemysłowy w Polsce – młyn zamkowy, budynek Poczty Głównej oraz zabytkowy kościół św. Jacka. Potem spacerkiem przeszliśmy przez słynne bramy słupskie i dotarliśmy do jednego z dawnych symboli Słupska – czerwonego tramwaju. Pojazdy te jeździły po Słupsku przez prawie 50 lat. Widzieliśmy także ścienne obrazy, które są ilustrowaną opowieścią o historii Słupska. Widzieliśmy sympatyczny pomnik Jerzego Waldorffa , wybitnego krytyka muzycznego i filmowego , z Jego ulubionym jamnikiem w tzw. Małym Paryżu – parku słupskim. Oczy przyciągały jesienne klomby i zadbane skwery. Szukaliśmy także „niedźwiadków szczęścia", ale udało nam się zobaczyć tylko 5 z 15 uroczych misiów ustawionych w różnych miejscach miasta... To był ekscytujący i miły dzień, a do poszukiwań niedźwiadków jeszcze wrócimy, może wiosną?

oprac. Marta Choroszczyńska

IMG 2801

IMG 2802

IMG 2804

Cytat dnia

Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates