HomeŚwiadomość ekologiczna u najmłodszych

Świadomość ekologiczna u najmłodszych

sw 2Dzieci z przedszkola i OP aktywnie przygotowywały  się do konkursu plastycznego pt.” Nie palę byle czym.” Podczas zajęć edukacyjnych w sali obejrzały prezentację multimedialną pt. „Dzieci , segregujcie śmieci” oraz krótki film pokazujący skutki niedbania o środowisko. Później poćwiczyły właściwą segregację śmieci w sali, przy okazji dowiadując się o możliwości recyclingu.

Następnie udaliśmy się do szkolnej kotłowni. Tam zobaczyliśmy ogromny piec, który ogrzewa całą szkołę. Pan Józef, nasz palacz- konserwator, ciekawie opowiedział o swojej pracy. Zwrócił szczególną uwagę na to, czym można palić w piecu (drewno, węgiel kamienny, papier), a czym nie (plastik, szkło, opakowania wielomateriałowe, kolorowe czasopisma). Dzieci były zachwycone!

Po powrocie do sali powstały ciekawe prace, które można oglądać na szkolnym korytarzu.

M. Walczak- Sadowska
B. Kwiatek

sw 1

sw 1

sw 1

Free business joomla templates