Podaruj nam 1%

Home„Okaż kulturę i chroń naturę”

„Okaż kulturę i chroń naturę”

sprzatanie 1„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii i zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z 40 krajów na całym świecie. W Polsce akcję, w 1994 roku .zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska" to wspólne działania na rzecz poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie zachowań ekologicznych , edukacja odpadowa i segregacyjna oraz inicjowanie wszelkich aktywności, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ ludzi na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września społeczność szkoły w Korlinie, obecnie Zespół Szkół Społecznych włącza się ochoczo w tę akcję. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję".

Najpierw nauczyciele i wychowawcy przypomnieli genezę i cel tej ogólnoświatowej akcji a maluchy rozwiązywały krzyżówki i wykreślały odpowiednie hasła. Następnie wszyscy w szkole, uczniowie i dorośli zaopatrzeni w rękawice , maski i worki, wyruszyli zgodnie, aby oczyścić wspólny teren wsi od odpadów z tworzyw sztucznych, szkła i papieru. Było tego naprawdę dużo ! Dobrze wiedzieć, że do kontaktu z żywnością nadają się wyłącznie plastikowe opakowania oznaczone cyfrą 2 lub 5 a najlepiej dla nas i środowiska przyrodniczego byłoby, gdybyśmy używali tylko toreb materiałowych wielokrotnego użytku.

Po wspólnej pracy odpoczywaliśmy przy niewielkim ognisku dyskutując o problemach cywilizacyjnych naszego środowiska lokalnego. Wniosek: bądźmy dobrzy dla Ziemi i dla samych siebie.

(oprac. M. Choroszczyńska)

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

sprzatanie 1

Cytat dnia

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates