HomeSpotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Początek roku szkolnego to czas, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, dlatego też 24 października nasza szkoła gościła w swych progach funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sławnie sierżant Iwonę Ordak.

Funkcjonariuszka w interesujący i bardzo przystępny sposób przekazywała swoją wiedzę z zakresu prawa o ruchu drogowym. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali ciekawej pogadanki, z której dowiedzieli się m.in. co to jest droga, którą stroną poruszają się piesi, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i co nosić, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta.

Dzieci czynnie włączyły się w rozmowę odpowiadając na pytania dotyczące numerów alarmowych i kontaktów z nieznajomymi. Oglądały także strój policjanta - mundur. Chętni mogli dotknąć policyjnych kajdanek. Widać było ogromne zaciekawienie na twarzach dzieci, które chętnie pytały o szczegóły pracy policjanta.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały mały upominek.

Free business joomla templates