HomeInscenizacja wierszy Jana Brzechwy

Inscenizacja wierszy Jana Brzechwy

1 (1)

W październiku na zajęciach artystycznych, uczniowie kl.III przygotowywali się do wystawienia inscenizacji dla młodszych dzieci. Pod czujnym okiem opiekuna – Barbary Ansel samodzielnie przydzielali role, doskonalili grę aktorską, projektowali i wykonywali rekwizyty.

W końcu nadszedł 25 października 2012roku- dzień, w którym przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego (ze rowiaki) mogły obejrzeć inscenizacje wierszy Jana Brzechwy.

Na początku Zuzanna Kasińska odważnie zaprezentowała się w wierszu pt.:„ Pomidor". Następnie Aleksandra Szabelska wprowadziła milusińskich w świat kłótliwych warzyw.

Widownia żywo reagowała podczas występów dzieci, szczególnie wtedy, gdy Mateusz Juszczak rewelacyjnie odgrywał rolę selera:

„A to feler - westchnął seler".
(...)Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

Celem działania było rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, a także kształcenie właściwych postaw w stosunku do młodszych dzieci.

Zajęcia organizowane są dzięki realizacji programu „Wsparcie procesu indywidualizacja nauczania w Zespole Szkól Społecznych w Korlinie", który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Działania 9.1 /Poddziałania nr 9.1.2 Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt będzie realizowany w naszej szkole do czerwca 2013 roku.

1 (2)

1 (3)

1 (4)

1 (5)

1 (6)

1 (7)

1 (8)

Free business joomla templates