HomeZakończenie roku szkolnego - kl. młodsze

Zakończenie roku szkolnego - kl. młodsze

Minął kolejny rok szkolny. Maluchy, które rozpoczęły swoją edukację na początku września dziś śmiało patrzą na swoich kolegów,  na swoją Panią. Pierwszaki mają za sobą pierwsze spotkania z ortografią, gramatyką, poznały tajniki otaczającej nas przyrody,  poznały świat matematyki. Uczniowie klas II i III na kolejnym zajęciach poszerzają zakres swoich wiadomości, poznają coraz trudniejsze zagadnienia z języka polskiego, rozumieją coraz lepiej otaczające nas środowisko, mnożą i dzielą coraz większe liczby.

Dzięki zdobytym wiadomością nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych konkursach. Reprezentowali tym samym szkołę na konkursach w Postominie, Łącku, Darłowie i Słupsku, brali udział w  różnorodnych akcjach i  tematycznych „Śniadanie daje moc", na temat  bezpiecznego zachowania się na drodze, nad wodą, w drodze do szkoły, podczas wakacji. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w apelach i spotkaniach okolicznościowych z okazji dnia babci i dziadka, jasełek szkolnych i wielu wielu innych. Podczas wycieczek pieszych i autokarowych  wykorzystywali zdobyte wiadomości w praktyce, poznali okoliczne atrakcje turystyczne, byli w kinie.

W trakcie roku szkolnego nasi uczniowie odnieśli liczne sukcesy:

  • - przedszkolaki zajęły I miejsce w kategorii teatry w Gminnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Przedszkolaków
  • - dzieci z oddziału zerowego zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych- Angelika Lacka, Nelka Sadowska,
  • - uczniowie klasy I zdobyli nagrody i wyróżnienia, wśród nich Zuzia Żukowska, Michał Kurek w konkursie Moja Mała Ojczyzna, . Michał Ciesielski i Amelka Szymańska- na najpiękniejszą  pisanki wielkanocną

Uczniowie klasy III-

  • - Zuzia Kasińska- zajęła II miejsce w gminnym Konkursie ortograficznym, zdobyła wyróżnienie w konkursiezapobiegajmy pożarom,
  • - Patryk Pawlak- wyśpiewał I miejsce podczas przeglądu artystycznego w Postominie i zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim
  • - Kuba Kasiński- zajął pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim dzięki czemu reprezentowała naszą szkołę w powiecie
  • - Faustynka Szymańska i Anastazja Czernikowska wspaniale pływają czym potwierdziły swoją klasę na ostatnich zawodach pływackich w Darłówku.
  • - w konkursach plastycznych i artystycznych- Ola Szabelska, Zuzia Kasińska, Karolinka Wisowaty, Dominik Czarniak i Kuba Kasiński  zdobywali nagrody i wyróżnienia (konkurs na kartkę bożonarodzeniową, zapobiegajmy pożarom, konkurs na kartkę wielkanocną, o segregacji odpadów, konkurs moja mała ojczyzna)

Tak liczne sukcesy naszych uczniów są nagrodą za ich ciężką pracę, za wytrwałość  i determinację w osiąganiu wyznaczonych sobie celów.

Serdecznie dziękuję Uczniom i Rodzicom za otwartość i wspieranie kolejnych inicjatyw klasowych i szkolnych- licznych konkursów, spotkań, słodkich poniedziałków, dziękuję za przygotowywanie spotkań okolicznościowych- za organizację zabawy andrzejkowej, spotkania choinkowego, pomoc w organizacji ostatniego festynu na Powitanie Lata. Chęć współpracy i realna pomoc jest szczególnie ważna dla naszej szkoły, a wszelkie działania podejmowane przez rodziców są niezwykle budujące dla całego Grona Pedagogicznego.

Serdecznie dziękuję Paniom pracującym z naszymi najmłodszymi uczniami- Pani Basi Kwiatek, Ani Dąbrowskiej, Gosi Korowajczyk, Basi Ansel. Zaangażowanie Pań, chęć do podejmowania coraz to nowych zadań są bardzo satysfakcjonujące, pozwalają patrzeń na kolejny rok szkolny z optymizmem.

Free business joomla templates