HomeZakończenie roku szkolnego - kl. starsze

Zakończenie roku szkolnego - kl. starsze

We wrześniu rozpoczynając- rok szkolny dokonaliśmy uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego- rok szkolny zaczął się obiecująco. Później kolejne miesiące wypełnione były ogromem pracy- bieżące lekcje, prace domowe, udział w konkursach, turniejach i zawodach. W ciągłym pospiechu mijały kolejne dni roku szkolnego. Co nam dał ten rok szkolny?

Sukcesy w konkursach-  artystycznych, przedmiotowych, tematycznych, a wśród nich czołowe miejsca w Gminnym Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego:

  • - Małgosia Kołodziejczyk i Zespół Wiolinki- zajmując II miejsce w przeglądzie piosenki dziecięcej
  • - Teatr Arlekin zajmując I miejsce i Teart Od-Nova- IV, Szymon Kołodziejczyk

W konkursach recytatorskich  szkołę reprezentowały  Gosia Kołodziejczyk, Sandra Wilgos, Zuzia Kalinowska.

Szkoła pod kierownictwem Pani Edytą Stachowskiej była organizatorem Gminnego Konkursu Gramatycznego.

Braliśmy udział w Konkursie na Stół Wigilijny- przygotowanie oprawy oraz potraw ujawniło talenty naszej młodzieży i na kilka dni poruszyło całą szkołę.

W szkole przeprowadzone były liczne akcje tematyczne, apele okolicznościowe, spotkania dla dzieci- mikołajkowe, choinkowe, Dzień eksperymentów.

Przeprowadziliśmy warsztaty dla rodziców we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Sławnie- 10 rodziców dzielnie uczestniczyło w cotygodniowych spotkaniach trwających ponad 2 miesiące.

W szkole działa Szkolny Klub Wolontariusza, Dryżyna Zuchów, Uczniowski Klub Sportowy JANTAR, prowadzone były zajęcia dodatkowe.

Serdecznie dziękuję Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za trud i zaangażowanie z jakim Państwo pracowaliście w tym roku szkolnym, za nowe inicjatywy, działania oraz chęć do rozwoju, nie tylko własnego warsztatu, ale też szkoły i stowarzyszenia.

Dziękuję rodzicom za wspieranie działalności szkoły, za okazaną, bezinteresowną pomoc, bo szkoła która ma wsparcie rodziców może liczyć na sukces. Realne wsparcie rodziców daje nam satysfakcję i motywację do dalszej pracy w kolejnych latach.

Takie duże natężenie pracy ma dziś swój finał. Dziś zbieramy owoce naszej całorocznej pracy. Uczniowie klasy III gimnazjum kończą edukację podstawową, rozpoczynają kolejny ważny etap w swoim życiu, powoli zbliżając się do świata dorosłych.

Szanowni gimnazjaliści, mam nadzieję, że chwile spędzone w murach naszej szkoły na zawsze pozostaną w waszej pamięci. Spędziliście w niej swoje dzieciństwo, wkroczyliście w wiek młodzieńczy. To tutaj nawiązaliście pierwsze znajomości i przyjaźnie. Wiele z nich będzie z wami na całe życie. Wszystko to czego nauczyliście się w naszej szkole, stanowi bazę do waszej dalszej edukacji. Życzę Wam, abyście kontynuowali swoją edukację w wymarzonych szkołach, aby wasze zawodowe i życiowe plany realizowały się zgodnie z założonym przez Was harmonogramem. Życzę wytrwałości, korzystajcie ze wszystkich chwil jakie daje Wam życie i codzienność, abyście nie żałowali, nie mówili, że mogłem coś zrobić inaczej, że mogłam postąpić w inny sposób. Doceniajcie otaczające was środowisko, kolegów i koleżanki, swoich nauczycieli i mentorów, czerpcie z wzorów, które spotkacie w swoim życiu. Swoje pasje i zainteresowania pielęgnujcie, aby w chwilach zmęczenia i znużenia znaleźć wytchnienie i odskocznię od codzienności.

Free business joomla templates